Bliskie niebezpieczeństwo

Nigdy nie wiemy, kiedy znajdziemy się w niebezpieczeństwie. Człowiek ma takie wrażenie, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i nagle okazuje się, iż tak nie jest. Szczęście życiowe może zostać przerwane jak maleńki balonik, który zostanie przekłuty cienką igiełką. Trzeba uważać na to co się robi i jak się stąpa, ponieważ można doprowadzić do wielkiego niebezpieczeństwa. Nie raz człowiek miał z tym do czynienia w życiu. Nie raz z takimi wątkami mamy do czynienia w książkach, które sprawiają, że czytelnikom włos jeży się na głowie. Może niektóre powieści są straszne, ale z drugiej strony czyta się je z prawdziwą przyjemnością. Taka na pewno jest “Psychoterapeutka” Helene Flood (https://www.taniaksiazka.pl/psychoterapeutka-flood-helene-p-1387925.html).

Z własnego doświadczenia

Autorka, która pochodzi z norweskiej ziemi, dopiero stawia pierwsze kroki w pisaniu. Zanim postanowiła chwycić za pióro, Helene Flood była…psychologiem. Tak, Flood doskonale realizowała się w tym zawodzie, specjalizując się w problemach związanych z przemocą, wstydem oraz z poczuciem winy. Chyba teraz nikogo nie będzie dziwić fakt skąd taki tytuł jej powieści. Debiutująca autorka postanowiła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie. Do tego dołączyła nutkę wyobraźni i oto mamy jej pierwszą książkę, która w Norwegii cieszy się ogromną popularnością. Jak widać na innych rynkach cieszy się równie dużym uznaniem, dlatego warto sięgnąć po to dzieło. Główną bohaterką książki “Psychoterapeutka” jest Sara. Kobieta pracuje w zawodzie psychoterapeutki. Wydawać by się mogło, że dzięki swojej profesji żaden człowiek nie będzie miał przed nią żądnych tajemnic.

Sekrety rodzinne

Kobieta na co dzień pracuje z trudną młodzieżą i udało jej się wypracować taką technikę, dzięki której wie, kiedy ktoś ma zamiar ją oszukać. Sara swoją praktykę lekarską prowadzi w starym domu, który należy do jej męża, a który aktualnie jest remontowany. Sigurd, bo tak ma na imię mąż kobiety, aktualnie wyjeżdża z kolegami na weekend, na co Sara przystaje z radością. Sigurd dzwoni do niej, że dotarł na miejsce razem z kolegami, a żona życzy mu udanego wypadu. Po kilku godzinach do Sary dzwonią koledzy Sigurda, którzy dopytują o męża, ponieważ ten… nie dotarł w umówione miejsce. Sara jest zdezorientowana, ponieważ nie wie co się dzieje z jej mężem. Jest profesjonalistką, ale zaczyna powoli popadać w paranoję, ponieważ czuje się obserwowana we własnym domu, a na dodatek pewne rzeczy zaczynają dziwnie zmieniać miejsce położenia. Czy jej mąż miał przed nią jakieś tajemnice do ukrycia?

Książka zdjęcie autorstwa freepik - pl.freepik.com