W świecie iluzji i kłamstw

Chyba nigdy nie możemy być pewni tego, kto jest wobec nas uczciwy, a kto nie. Możemy mieć tylko szczerą nadzieję, że ludzie postępują z nami uczciwie. Zarówno Ci najbliżsi, jak również Ci trochę dalsi. Może nie zawsze tak będzie, ale jednak nie można nikomu źle życzyć. Świat jest podły, więc sami nie dokładajmy sobie zmartwień. A jeżeli ktoś nas okłamuje, to postarajmy się jakoś rozwiązać tą patową sytuację. O kłamstwach i intrygach często można przeczytać w różnego rodzaju książkach. To jeden z najlepszych motywów, jaki sprawia, że książka cieszy się naprawdę wielkim uznaniem. Do takich książek należy “Psychoterapeutka” Helene Food.

Norweska powieść

Helene Food to norweska autorka, która dopiero debiutuje na rynku. To kobieta, która ma ogromną wiedzę i doświadczenie, jeżeli chodzi o psychologię. Helene Food do tej pory pracowała jako psycholog, której specjalnością były problemy związane z przemocą, wstydem oraz z poczuciem winy. Tematyka nie łatwa, ale na brak zainteresowania ze strony pacjentów kobieta nie narzekała. To z czym miała na co dzień do czynienia autorka postanowiła wykorzystać do napisania książki. Jest to powieść fikcyjna, gdzie nie padają żadne prawdziwe nazwiska. “Psychoterapeutka” to opowieść, która może sprawić, że zaczniemy zastanawiać się nad intencjami pewnych osób. I to całkiem bliskich. Czy norweska powieść podbije nasz rynek? Czas się tego przekonać. Główną bohaterką jest Sara. Kobieta jest psychoterapeutką, która na co dzień pracuje z trudną młodzieżą.

W świecie misternych kłamstw

Dzięki swojej profesji kobieta doskonale wiedziała, kiedy ktoś ma zamiar lub już ją okłamuje. Dlatego też taka dobra była w swoim zawodzie. Praktykę lekarską Sara prowadzi w domu, który należy do jej męża. W starym domostwie przedłuża się remont, co zarówno jej, jak również jej mężowi nieco działa na nerwy. Dlatego też kobieta cieszy się, że Sigurd będzie mógł trochę odpocząć na weekendzie z kolegami. Mężczyzna zadowolony dzwoni do żony, że wszyscy już dotarli na miejsce. Uspokojona Sara po kilku godzinach odbiera telefon od kumpli męża, którzy pytają co się stało z Sigurdem, bowiem nie dotarł on na miejsce. Okazuje się, że najbliższa jej osoba okłamała ją i nie wiadomo co się z nią stało. Sara zaczyna popadać w paranoje czując, że ktoś ją obserwuje. Na dodatek w domu dochodzi do bardzo dziwnych rzeczy, których nikt nie jest w stanie rzeczowo jej wyjaśnić. Finał tej powieści dla wielu osób okaże się bardzo zaskakujący, więc warto go poznać.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com